0%

Skvělý start pro jezdce KROSS ORLEN Cycling Teamu na Světovém poháru v Brazílii. Thomas Litscher dojel druhý v závodě XCC, Ondřej Cink a Bartłomiej Wawak v TOP 10

Během pátečního závodu se v short tracku v brazilském Petropolisu velmi dobře představili jezdci KROSS ORLEN Cycling Teamu. Druhé místo vybojoval Thomas Litscher, Ondřej Cink dojel osmý a Bartłomiej Wawak - devátý.

Bylo to sedm kol plných emocí. Jezdce na trati podporovalo několik tisíc diváků. Bylo sucho, jezdci bojující o nejlepší umístění jezdili po trati z kopce a do kopce v náročných podmínkách. Thomasu Litscherovi jen těsně uniklo vítězství. Ondřej Cink byl osmý, Bartłomiej Wawak 9. místem vybojoval své nejlepší umístění v závodech XCC ve Světovém poháru.

“Brazílie přinesla skvělé výsledky hned pro tři jezdce KOCT. Trasa byla přeplněná fanoušky, kterým jezdci předvedli skvělou show na neuvěřitelně rychlé a náročné trase. Naši jezdci předvedli skvělý výkon. Všichni jsme výborně připravení a máme velkou motivaci. Tři místa v TOP 10 jsou pro tým, který jezdí na kolech polského výrobce KROSS historickým momentem, ale rozhodně nezůstaneme jen u toho. S celým týmem budeme i nadále dělat maximum a věřím, že další starty nám přinesou opět skvělé výsledky,” okomentoval úspěchy Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KROSS ORLEN Cycling Team je jednou z nejlepších cyklistických týmů na světě, který působí na cyklistických závodech již deset let. Tým je mezi prvními šesti nejlepšími na světě v žebříčku UCI. Další rok v řadě patří mezi prestižní UCI Elite MTB Team. Za podpory polského výrobce kol KROSS a PKN ORLEN tvoří skupina šest jezdců: Ondřej Cink, aktuální český šampion, čtvrtý jezdec žebříčku UCI a třetí jezdec celkové klasifikace Světového poháru MTB; Bartłomiej Wawak, polský šampion XCO a XCC, 8. jezdec v žebříčku UCI; Thomas Litscher, oceňovaný jezdec ze Švýcarska, mistr světa v horské cyklistice v kategorii do 23 let a vicemistr světa 2017 v kategorii elite Filip Helta, mistr Polska v MTB maratonu polský vicemistr v závodě XCC; Matylda Szczecińska, mistryně Polska v kategorii XCO mládeže a jedenáctá jezdkyně mistrovství Evropy horských kol; Aleksandra Podgórska, polská vicemistryně XCO v elitní kategorii v letech 2019 a 2020.