Osvětlení

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 23
Stránka

Osvětlení jízdních kol

Osvětlení jízdního kola by mělo být jedním ze základních prvků každého jízdního kola. V KROSS věříme, že se vyplatí mít světla stále s sebou, avšak české zákony vyžadují, abyste měli světla na kole až po setmění. Nejlepší by bylo, kdyby světla byly zapnuté i přes den. Správně zvolené osvětlení výrazně zvyšuje vaši bezpečnost při jízdě – nejen správným osvětlením vozovky, ale také informováním ostatních účastníků provozu o vaší přítomnosti.

Podle předpisů jsou cyklisté povinni mít dvě světla – vpředu na řídítkách by mělo být bílé nebo žluté vzadu červené.

Správný výběr osvětlení pro jízdní kola

Správný výběr osvětlení na kolo je základem bezpečné jízdy na kole. V závislosti na podmínkách, ve kterých budete nejčastěji jezdit, budou různé typy osvětlení fungovat lépe nebo hůře.

Nejčastěji vybírané silikonové osvětlení, které lze snadno namontovat na řídítka a sedlovku. Neposkytuje příliš mnoho světla, a proto není nejlepší volbou, pokud chcete osvětlit vozovku, po které jedete. Jejich úkolem je především informovat ostatní účastníky silničního provozu o vaší přítomnosti. A v této roli fungují výborně! Jednoduchý montážní systém usnadňuje jeho montáž a demontáž ihned jak sesednete z kola.

Druhou kategorií jsou světla na kolo, které o přítomnosti na vozovce nejen informují, ale ji také osvětlují. Mají velmi výkonné LED diody, které – v některých případech – dokáží udělat noc stejně jasnou jako den. Z pochopitelných důvodů je jejich dobíjení mnohem častější než v případě menších verzí osvětlení. Na jedno nabití vydrží takové světlo svítit přibližně 6 hodin.

Vyplatí se vybrat osvětlení z USB nabíjením?

Cyklistické osvětlení nabíjené přes USB port je stále oblíbenější volbou mnoha cyklistů. Nabíjení osvětlení za jízdy se váže s určitými problémy, ale je mnohem spolehlivějším řešením než to napájené vyměnitelnými bateriemi.

 

To Top