Jako jedna z několika málo firem v Evropě máme svou vlastní továrnu na výrobu karbonových rámů.

Díky tomu jsou kola, vyráběná v naší továrně KROSS v Przasnyszi, průběžně testovaná a upravována, abychom mohli zajistit jejich nejvyšší kvalitu.

Vlastní továrna nám dovoluje vést výzkumy a zavádět rychlé změny, aniž bychom museli čekat na dodání dalších vzorků od externích dodavatelů. Veškeré činnosti prochází podrobnými zkouškami a analýzami v naší laboratoři.

Otevření vlastní továrny na výrobu karbonových rámů bylo přirozeným krokem k tomu, abychom mohli tvořit ta nejlepší jízdní kola podle vlastních představ. Díky intenzivní práci a velkému nasazení jsme získali financování z Evropského fondu regionálního rozvoje.

Jedním z klíčových úkolů, které jsme si uložili během výstavby továrny, bylo vytvoření lehkého kola na nejvyšší úrovni. Za podpory členů týmu KROSS RACING TEAM jsme po mnoha testech a zkouškách zhotovili kolo, na kterém Maja Włoszczowska získala medaili na Olympijských hrách v Riu de Janeiru.

Tento technický úspěch jsme promítli do kol z řady LEVEL 10.0 a výše.

Posouváme své hranice dál a dál. Pracujeme na dalším kole, které pomůže našim závodníkům bojovat o medaili na příštích olympijských hrách. Seznamte se s námi:

png
cross
 

Co to je vlastně karbon?

Karbon je uhlíkové vlákno, je to kompozit, spojení dvou nebo více materiálů, které před spojením mají jiné vlastnosti. V rámech kol KROSS je vláknitý kompozit v polymerové osnově. Díky využití této inovativní technologii mají naše rámy KROSS nižší hmotnost a současně vyšší odolnost, což nám dává větší možnosti při navrhování jejich tvaru.


VÝROBA KOMPOZITNÍHO RÁMU

Etapy výroby kompozitního rámu

 
01
PŘÍPRAVA MATERIÁLU
 
Pro zachování vlastností je materiál uchováván v teplotě -19 stupňů a pak rozmražen, následně ho specializovaný stroj řeže na vhodné součástky.
02
ULOŽENÍ MATERIÁLU
 
Fragmenty, které tvoří celý rám kola, jsou uspořádány ve zvláštních formách.
03
ZPEVNĚNÍ MATERIÁLU
 
Část rámu se uloží do formy a poté zpevňuje.
04
LEPENÍ
 
Rám se lepí, brousí a připravuje k lakování.
05
LAKOVÁNÍ
 
 

png


Podrobnosti projektu

flag
Prioritní osa I Využití zkušební
a vývojové činnosti v hospodářství
Činnost 1.2: Zkušební
a vývojová činnost podniků
Celková hodnota projektu:: 4 588 871,25 PLN
Kvalifikované výdaje: 4 033 396,70 PLN
Výše grantu: 1 715 125,84 PLN
 
Zpracování inovativní, pilotní linky pro výrobu cyklistických rámů na základě uhlíkového vlákna“ podporovaný Evropským fondem regionálního rozvoje v rámci Regionálního operačního programu pro Mazovecké vojvodství pro roky 2014–2020.

Projektovým úmyslem bylo provedení průmyslových zkoušek a vývojových prací za účelem vytvoření vlastní, inovativní technologie výroby cyklistických rámů založených na uhlíkovém vláknu. Ve výsledku vznikl autorský způsob využití uhlíkových vláken v cyklistických rámech a dva nové výrobky: kompozitní cyklistický rám a kolo s kompozitním rámem.
To Top