Brýle

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
9 položek

Cyklistické brýle

Cyklistické brýle jsou více než jen jednoduchým doplňkem vašeho cyklistického stylu. Jde o důležitý prvek přispívající ke zlepšení jízdního komfortu a bezpečnosti. Díky němu poskytnete svým očím přiměřenou ochranu nejen před slunečními paprsky, ale i před případnými nečistotami, které by vám mohly vpadnout do oka. A pokud jedete opravdu rychle, zcela jistě tuto ochranu proti létajícímu hmyzu oceníte. Tím však výhody cyklistických brýlí nekončí.

Cyklistické brýle jsou na rozdíl od tradičních slunečních brýlí nejčastěji vybaveny výměnnými skly, které lze přizpůsobit podmínkám na silnici nebo denní době. Žluté nebo čiré čočky vám pomohou při řízení v zatažených dnech nebo po setmění. Barevné čočky dokonale zvyšují kontrast a pomáhají vám rychleji vidět nebezpečí a nerovnosti na cestě. Na druhou stranu tmavá skla jsou výbornou volbou pro slunečné dny.

Jak nosit cyklistické brýle?

Může se to zdát směšné, ale existuje nepsané pravidlo o nošení cyklistických brýlí. Jde o to, zda mají být nožičky brýlí nad nebo pod popruhy helmy.

Mnoho lidí tomu nevěnuje zvláštní pozornost, ale možná touto věcí překvapit své přátele. Cyklistický svět přijal za své, že brýle je nejlépe nosit nad popruhy helmy. Má to i své bezpečnostní důvody – při nehodě vám brýle jednoduše spadnou z nosu, zatímco pokud by byly nasazeny pod popruhy helmy, mohly by představovat hrozbu pro vaše oči. Tento princip nejspíše pochází ještě z doby, kdy se čočky brýlí nevyráběly z polykarbonátu - velmi trvanlivého a odolného materiálu.

To Top