Pneumatiky

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 50

Pláště na kolo

Pláště na kolo na kolo jsou velmi individuální záležitostí, zvláště když mluvíme o lidech, kteří používají kolo třeba i pro závodní účely. Bez ohledu na to, ale jaký typ cyklisty jste, musíte vždy myslet na to, že byste pláště na kola měli přizpůsobili podmínkám vaší jízdy. Dobře zvolené pláště na kola zlepší vaše jízdní vlastnosti, učiní jízdu bezpečnější a dokonce i velice pohodlnou. Hodně také záleží na množství vzduchu, který používáte k nahuštění plášťů.

Jaké pláště na kolo si vybrat?

Jak už jsme zmínili v předchozím odstavci, výběr plášťů na jízdní kolo je individuální a závisí na podmínkách, ve kterých jezdíte. Na horské kolo, které jezdí po nerovném terénu, asi nikdo nenasadí silniční pláště. Tento typ pláště prostě takovou jízdu nezvládne, spíš se úplně poškodí, než že by na něm ve skutečnosti dalo něco najet.

 Proto jsme pro vás připravili malý návod týkající se výběru pláště na kolo:

  • Městská kola – pokud přemýšlíte jaký typ pláště si pořídit pro městský typ kola, je dobré vsadit na kvalitu. Proto je vhodné občas zapomenout na jejich hmotnost a více se dívat na technologii, která byla použita při jejich výrobě. Dobrý plášť na městské kolo by měl mít totiž ochrannou vložku proti proražení pláště. Jednak se tím omezí počet proražených duší a jednak to umožní užít si bezproblémové jízdy.
  • Trekingová kola – v jejich případě musí být plášť především spolehlivý. Stejně jako v případě městských kol je důležité, aby měl speciální ochrannou vložku proti proražení a také aby umožňovala jízdu po štěrku nebo jiné nezpevněné vozovce. Dobrou volbou mohou být pláště semi-slick, které jsou uprostřed zcela hladké a po stranách mají větší vzorek, tak jako u plášťů horských kol. Díky tomu zajišťují nízký valivý odpor při jízdě po asfaltu a po sjetí z něj mají pro změnu dobrou přilnavost na trochu horším povrchu.
  • Gravel kola – v případě gravelových kol se vyplatí si vybírat mezi plášti, které jsou podobné těm trekingovým. Pláště semi-slick jsou výbornou volbou pro jízdu po štěrku i po asfaltu.
  • Silniční kola – pláště pro silniční kola se vyznačují tím, že jsou téměř zcela hladké. Mají totiž zajistit co nejnižší valivý odpor a umožnit tak vyvinout co nejvyšší rychlost. Z toho důvodu nemají vzorek, tak jak je známe u horských kol.
  • Horská MTB kola – v případě horských kol může výběr pláště zcela změnit výkon při jízdě v terénu. Správně vybrané pláště na horské kolo pomohou zdolat i obtížné úseky, projíždět blátem nebo jiné přírodní překážky. Nejčastěji se používají pláště tubeless, tzn. takové, které jsou určeny pro montáž bez použití duše. Díky tomu mají nižší tlak a v terénu se s nimi mnohem lépe jede. Kromě toho je jízda například po kamenech nebo jiných překážkách mnohem bezpečnější.
To Top