Láhve

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 14
Stránka

Cyklistické láhve

Cyklistická láhev na kolo - aneb jak přepravovat svůj oblíbený nápoj

Cyklistická láhev je doplněk, bez kterého byste se neměli vydávat na cestu. Bez ohledu na to, jak daleko pojedete, mějte ji vždy s sebou. Usnadňuje přepravu vašeho oblíbeného nápoje. S ní se vždy vyhnete dehydrataci během jízdy. Cyklo láhev by měla být nedílnou součástí výbavy každého cyklisty.

Existuje mnoho různých typů lahví, které si můžete vzít do jakýchkoliv podmínek. Nezáleží na tom, zda se chcete projet v létě nebo v zimě – bez láhve naplněné vaším oblíbeným nápojem byste se neměli hnout z domu!

Jak vybrat cyklistickou láhev

Odpověď na otázku, jak vybrat cyklistickou láhev, je nesmírně jednoduchá. Všechny totiž plní stejný úkol, umožňují přepravovat tekutiny potřebné pro hydrataci při jízdě na kole. Nicméně v závislosti na tom, jaký styl jízdy preferujete, mohou různé láhve na vodu fungovat lépe nebo hůře.

Základním aspektem, kterým je potřeba se řídit při výběru lahve, je surovina, ze které byla vyrobena. Nejlepší volbou budou ty, které byly vytvořeny s použitím biologicky odbouratelných surovin. Pamatujte, aby nepohlcovala pach tekutin, které v nich přepravujeme.

Velikost láhve má také význam. Láhev o objemu 500 ml je výbornou volbou pro všechny druhy závodů, právě tuto kapacitu závodníci využívají nejčastěji. Tato volba umožňuje převážet izotonický nápoj, aniž byste výrazně zvýšili hmotnost kola. Láhev o objemu 750 ml bude dobrou volbou při dlouhých vyjížďkách a závodech během horkých dnů, kde je správná hydratace nezbytná.

Za zmínku stojí i láhve s izolací, které si zamilují především lidé, kteří si nápoje rádi udržují při určité teplotě. Tekutiny si díky tomu udržují požadovanou teplotu bez ohledu na okolní teplotu! Tyto láhve jsou perfektním řešením, především pokud si chcete vychutnat studený nápoj uprostřed horkého léta nebo teplý čaj během chladné zimy.

Samostatnou kapitolou jsou potom speciální cyklistické láhve. Patří mezi ně speciální aerodynamické cyklistické láhve, které se používají u časovkářských a triatlonových kol. Speciální zploštělý tvar, který nevyčnívá přes obrys jízdního kola, zlepšuje aerodynamiku kola. Úspora vteřiny nebo dvou, kterou taková láhev nabízí se může zdát směšná, ale v závodech na nejvyšší úrovni, může každá sekunda rozhodovat o vítězství nebo prohře.

 

To Top