Zámky

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 29
Stránka

Zámky na kolo

Bez ohledu na to, kolik vaše kolo stojí, pokud jej necháte, byť jen chvíli bez řádného zabezpečení, riskujete, že o něj přijdete. Počet krádeží jízdních kol bohužel rok od roku narůstá, a proto je nutné kolo řádně zabezpečit. Zámky na kola jejichž úkol je mimořádně jednoduchý, mohou pomoci. Mají zabránit krádeži vašeho kola. Na trhu existuje mnoho různých řešení, která se liší nejen cenou, ale také úrovní ochrany, kterou kolu nabízejí. Podle potřeby si můžete vybrat řešení, které budou velice snadná, ale zároveň kolo na pár okamžiků zabezpečí, nebo takové, které nebude možné pokonat bez použití těžkého nářadí.

Typy zámků na kolo

Zámky na kolo lze rozdělit mnoha způsoby, nejčastěji podle úrovně zabezpečení, kterou jízdnímu kolu nabízejí. Na konci tohoto seznamu jsou nejoblíbenější lankové zámky jízdních kol, zatímco první příčky obsadily u-zámky a speciální zámky, které kombinují výhody u-zámků a linek. Níže uvádíme typy zámků jízdních kol:

  • Lankové – to je vůbec nejoblíbenější typ zabezpečení, které najdeme téměř všude. Mnoho lidí jej používá k zabezpečení svého kola v práci, ale nemělo by se k tomu používat. Poskytuje nízkou úroveň ochrany proti krádeži a k jeho překonání nepotřebujete ani těžké nářadí.
  • Řetězové - velmi pevná ochrana, která udrží vaše kolo v bezpečí mnoho hodin. Nejčastěji jsou vyrobeny ze silných kalených ocelových článků uzavřených v materiálovém pouzdru. Díky tomu vašemu rámu nehrozí poškrábání ani při zapínání. Tento typ ochrany je extrémně těžké pokonat a jeho největší nevýhodou je pouze jeho velikost. Z tohoto důvodu je obtížné jej přepravovat bez batohu nebo brašny na kolo.
  • U-zámky jsou oblíbeným zabezpečením, které je nejen kompaktní a snadno se přepravuje, ale také poskytuje úroveň ochrany srovnatelnou s řetězovým zámkem. Obvykle se vyrábí z kalené oceli, která se velmi obtížně řeže. Jedinou nevýhodou tohoto typu zabezpečení je jeho velikost. Je nutné pečlivě zvážit, kde je možné kolo nechat.
  • Skládací - je to v současnosti nejúčinnější ochrana jízdního kola. Je nejen skladný, ale v rozloženém stavu umožňuje připevnit až několik kol. Je také relativně lehký. Jednotlivé díly, které tvoří ochranu, jsou vyrobeny z nerezové oceli, která je pokryta jemným krytem, který chrání rám před poškrábáním.

Jak zabezpečit kolo proti krádeži?

Na otázku, jak zabezpečit kolo proti krádeži, je nejjednodušší odpověď: efektivně. To znamená ponechat kolo na viditelných místech a používat osvědčené zabezpečení proti krádeži.

To Top