Helmy

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 41
Stránka

Cyklistické helmy

Cyklistické helmy by měly být vždy základní výbavou každého cyklisty. Můžete se vzdát oblečení věnovaného cyklistice, ale jízda bez helmy je extrémně nebezpečná. Jedná se o základní bezpečnostní prvek každého cyklisty.

Moderní cyklistické helmy nemají se starými řešeními mnoho společného. Jedná se o designové vyladěné ale bezpečné vybavení, které poskytuje nejen ochranu, ale také zajišťuje tepelný komfort hlavy při jízdy. K tomu jsou navíc helmy vybaveny četnými vymoženostmi jako jsou cyklistická světla namontovaná zezadu (což neznamená, že se můžete vzdát těch, které jsou namontovány na kole!). Některé modely mají také vestavěné hands-free sady, které usnadní hovor během jízdy!

Jakou cyklistickou helmu si vybrat?

Výběr cyklistické helmy je velmi individuální záležitostí. Hodně také záleží na preferovaném stylu jízdy a typu kola, které máme. Nic vám samozřejmě nebrání nosit aerodynamickou silniční helmu při jízdě na turistickém kole, ale nebude to nejpohodlnější řešení. Níže jsme proto připravili několik tipů, které pomohou ve výběru cyklistické helmy:

  • Helma typu skořepina / městská - jedná se o velmi oblíbený typ helmy mezi lidmi, kteří preferují městská kola. Poskytuje velmi vysokou úroveň bezpečnosti, ale vzhledem ke své hmotnosti a malému počtu ventilačních otvorů nemusí být tak pohodlná.
  • Silniční helma - nejčastěji volený typ přileb. Tyto helmy mají velké množství průduchů, díky kterým je zajištěno dobré odvětrávání. Velmi často jsou vybaveny zadním červeným světlem a kšiltem, který chrání oči před slunečními paprsky.
  • MTB přilby pro závodní jízdu - nejčastěji ji používají silniční a horští cyklisté. Vyznačují se velmi nízkou hmotností a větracími otvory navrženými tak, aby při jízdě co nejvíce ochlazovaly hlavu. Navíc mají pouzdra, do kterých můžete vložit cyklistické brýle. Samozřejmě, když je zrovna nepotřebujete.
  • Aerodynamická helma – jedná se o relativně nový typ cyklistické helmy. Tato přilba je především vhodná pro silniční cyklisty (ale můžete se s ní setkat i u horských cyklistů, kteří volí tento typ helmy). Díky speciální konstrukci a tvaru minimalizuje odpor vzduchu, což umožňuje rychlejší jízdu s menší námahou. Její nevýhodou je však mnohem horší odvětrávání oproti jiným konkurenčním helmám. To však cyklistům nevadí, momentálně jde o jeden z nejčastěji volených modelů.
  • Enduro helma - tento typ cyklistické přilby je určen zejména pro jezdce jezdících po horských stezkách. Má zesílenou zadní část, tak aby co nejúčinněji chránila hlavu proti případnému pádu.
To Top