Cyklistické příslušenství

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 122

Cyklistické příslušenství

Cyklistické doplňky, jsou kromě samotného kola, jednou z nejdůležitějších věcí, kterou by měl být cyklista vybaven. Proč? Protože díky němu bude jízda na kole nejen mnohem jednodušší, ale také příjemnější. Cyklistické doplňky lze přirovnat k cyklistickému oblečení. K jízdě nejsou nutné, ale vyplatí se je mít.

Cyklistické příslušenství je velmi široký sortiment cyklistického vybavení díky, kterému můžete převážet váš oblíbený nápoj, příručního nářadí na opravu kola nebo osvětlit cestu za jízdy po setmění. To samozřejmě nezahrnuje vše, co může cyklistické příslušenství nabídnout. Jsou to také cyklistické chemické čistící prostředky na mytí kola po jízdě v zimně nebo dešti. Díky olejům na řetěz jej ochráníte před korozí a budete tak moci ujet mnohem více kilometrů.

Jaké cyklistické doplňky si vybrat? 

Většina cyklistů se nakonec musí rozhodnout, jaké doplňky na kolo si zvolit a které se jim budou hodit při každodenním používání kola. Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, protože vše závisí na individuálním přístupu ke kolu. Rozhodně se však vyplatí investovat do těchto několik základních doplňků:

  • Brašny pod sedlo – jsou základním doplňkem většiny cyklistů. Díky nim si snadno vezmete na výlet to nejnutnější příslušenství, jako jsou duše, multi-nářadí či jiné.
  • Cyklistická láhev na vodu a košík na láhev - to jsou asi nejdůležitější doplňky, kterými by měl být cyklista vybaven. Během jízdy na kole, zejména v teplých dnech, může velmi rychle dojít k dehydrataci a láhev s vodou tomu může rozhodně zabránit.
  • Příruční cyklo nářadí – nářadí, jako je multi-klíč, vám umožní mít s sebou celou sadu nářadí, aniž byste museli nosit celou sadu nářadí! Je to perfektní řešení při drobných nebo středně velkých opravách na silnici.
  • Pumpy na kolo - pumpičky na kolo lze rozdělit na malé a velké, tedy servisní pumpy. Ty menší se budou hodit při výměně duše při projížďce. Servisní pumpy naopak rychle a efektivně nahustí pneumatiky během přípravy na jízdu.

Potřebujeme cyklokosmetiku?

Mnoho lidí si může klást otázku, zda je cyklokosmetika nutná. Na první pohled možná není. Donedávna neexistovala žádná specializovaná cyklistická kosmetika a kolo není teoreticky mechanicky složitým dopravním prostředkem. Pravda je však poněkud jiná.

Díky správné péči o kolo lze výrazně zlepšit jeho výkon a prodloužit životnost. Základem by měly být oleje na řetězy, které by měli být přizpůsobeny podmínkám, ve kterých nejčastěji jezdíte. Olej na řetěz do suchých podmínek udrží sice váš řetěz čistý, ale nebude fungovat v deštivých podmínkách. Na druhou stranu mazivo na řetězy do mokrých podmínek kolo na podzim a v zimě ochrání, ale bude zase vyžadovat častější mytí. Stojí tedy za to si pořídit odmašťovač řetězu – ten vám pomůže řetěz zbavit starého oleje a udržet jej čistý. Lze jej použít i na kazety a ozubená kola - pohon kola tak zůstane vždy čistý.

Na druhou stranu, všechny druhy cyklistické kosmetiky, jako například čistič pro jízdní kola, udrží kolo čisté po dlouhou dobu. Zanechává tenkou vrstvu filmu. Lak je chráněn před nečistotami a lze jej pak snadno utřít suchým hadříkem po sesednutí z kola.

To Top