Oblečení

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 65

Cyklistické oblečení  

Cyklistické oblečení je více než doplněk, který vás pomůže odlišit od ostatních. Jedná se o mimořádně funkční kousek vybavení každého cyklisty, kde každý kus oblečení má svůj specifický úkol. Všechny však mají jedno společného  – záruku naprostého pohodlí při jízdě na kole.

Oblečení na kolo, stejně jako naše každodenní oblečení, si můžete vybrat v závislosti na aktuálním ročním období. Protože na rozdíl od všeobecného mínění je cyklistika celoroční záležitost – stačí se jen vhodně obléknout, aby nebyly strašné mrazy.

Jednotlivé části cyklistického oblečení

Cyklistické oblečení můžeme rozdělit na následující součásti:

  • Cyklistické prádlo - tedy základní vrstva. Jeho úkolem je zajistit pohodlí vaší pokožky a co nejúčinnější odvod potu ven, aby zůstala suchá. Cyklistické prádlo je v závislosti na ročním období tzv. potítko (nejčastěji v podobě trička bez rukávů) a termotričko, které má zajistit správnou tělesnou teplotu.
  • Cyklistické dresy - v závislosti na ročním období jsou k dispozici cyklistické dresy s krátkým a dlouhým rukávem. Lze je rozdělit i podle stylu jízdy na kole. Ti, kteří dávají přednost silniční cyklistice, volí přiléhavé cyklistické dresy, zatímco milovnici endura a terénní cyklistiky volí dresy volnějšího střihu.
  • Cyklistické bundy – navzdory názvu nemají s tradičními bundami mnoho společného. Lepší termín pro cyklistickou bundu je cyklistická mikina. Dobře chrání před větrem a v zimě - díky použitým materiálům - chrání před chladem.
  • Cyklistické ponožky – není ponožka jako ponožka. Nejlepším příkladem jsou cyklistické ponožky. Její úkolem je zajistit chodidlu odpovídající tepelný komfort. Tyto ponožky určené pro letní ježdění jsou vyrobeny z jemné příze, která poskytuje výbornou prodyšnost a možnost termoregulace za každé jízdy. Zimní ponožky jsou často navrženy tak, aby vás během jízdy zahřály. Při výrobě zimních ponožek se často používá vlna merino.
  • Cyklistické kalhoty a kraťasy - kalhoty i kraťasy mají velký vliv na pohodlí při jízdě kole. Výběr správné vycpávky v šortkách je téměř stejně důležitý jako výběr sedla. Díky speciální konstrukci a vložce jízda na nich nezpůsobuje nepříjemný tlak a pomáhá překonávat velké vzdálenosti.
  • Cyklistické čepice – cyklistické čepice jsou nedílnou součástí cyklistické kultury. A přestože klasické kšiltovky pod helmou jsou stále méně používané, zimní čepice na kolo se těší velké oblibě.
  • Cyklistické chrániče obuvi - skvělý způsob, jak se vyhnout nákupu speciální obuvi, pokud vám zimní cyklistika nevadí. Cyklistické chrániče obuvi vám umožní proměnit vaše běžné boty na zimní verzi, která vás ochrání před větrem a do značné míry i před vodou.
  • Cyklistické rukávy a cyklistické nohavice - tyto dva druhy cyklistického oblečení, tedy cyklistické rukávy a cyklistické nohavice se stanou dokonalým doplňkem vašeho jarního nebo podzimního outfitu. Usnadňují jízdu v přechodném období, kdy může být ráno ještě chladno a odpoledne teplo. Zaberou mnohem méně místa než cyklistická mikina, takže je po sundání snadno schováte do kapsy cyklistického dresu.
To Top