Tašky a brašny

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 18
Stránka

Tašky a brašny

Pokud na kole dojíždíte do práce nebo se účastníte bikepackingu, měli byste mít jeden ze základních doplňků, a to tašky a brašny na kolo. Batohy na kolo jsou samozřejmě dobrým řešením, ale pokud potřebujete převážet větší zavazadla a dělat větší nákupy, lepším řešením bude brašna nebo taška na kolo.

Díky nim se váha, kterou jste dosud vozili na zádech, pohodlně rozloží na celé kolo. Samozřejmě před výběrem správných tašek a brašen je potřeba si jejich výběr dobře rozmyslet. Ne každý typ jízdního kola je schopen vyhovět každému řešení. Tím spíše, že některé brašny jsou určeny k montáži na nosič jízdních kol a některá kola (například silniční kola) nejčastěji otvory pro jeho instalaci nemají.

Jak vybrat cyklistické brašny?

V současné době je na trhu k dispozici mnoho různých řešení, která vám umožní pohodlnou instalaci cyklistické brašny v závislosti na typu vašeho jízdního kola. Různá kola mají různá řešení pro upevnění brašny na kolo.

  • Turistická kola - v případě turistických kol je instalace brašny obvykle nejjednodušší. Většina kol je z výroby vybavena nosiči, které vám umožní připevnit brašnu.
  • Závodní kola - tj. silniční a horská kola pro XC obvykle nemají žádné montážní otvory, což znemožňuje montáž tašky ani brašny. Nemusíte být ale smutní! Pro tento typ kol existují speciální tašky, které se připevňují suchým zipem na sedlovku nebo řídítka. Nejsou však tak prostorné jako brašny, ale umožní vám přepravit potřebné oblečení a doplňky na vícedenní cyklo výlet.
  • Rekreační MTB a gravel kola - přesto, že jsou od výrobce jen zřídka vybaveny nosiči, většinou mají otvory, které umožňují jejich montáž. Díky tomu můžete výrazně zvýšit jejich rekreační možnosti a připevnit na ně prostorné cyklistické brašny.
To Top