Silniční

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 29
Stránka

Silniční kola KROSS

Jak si vybrat silniční kolo

Pokud si kladete otázku, jaké silniční kolo si vybrat, musíte se v první řadě rozhodnout, jaký chcete typ brzd. Dnes jsou standardem kotoučové brzdy, ale stále spousta lidí má u silničních kol tradiční ráfkové brzdy.

To je samozřejmě velká výhoda. Stejně jako u MTB jsou k dispozici různé typy silničních kol. Nejoblíbenější jsou kola endurance, tedy přizpůsobená pro dlouhé hodiny jízdy na asfaltu. Je to také skvělá volba pro většinu lidí, zejména pro ty, kteří neplánují závodit. Kolo umožňuje zaujmout pohodlnou a uvolněnou polohu. Druhým extrémem jsou výkonnější silniční kola typu Aero a Race. Ty jsou optimalizovány pro dosažení vysokých rychlostí a maximalizaci výkonu vloženého do pohonu kola.

Nejlepší radou při výběru silničního kola je proto si dobře rozmyslet, k čemu budete kolo používat. Pokud chcete jen „honit kilometry" a užívat si jízdu, vyberte si silniční kolo endurance. Pokud se však věnujete závodní silniční cyklistice, bude pro vás vhodnější kolo aero nebo race.

Silniční kolo nebo gravel?

Pokud plánujete jezdit převážně po asfaltu a účastnit se skupinových tréninků s ostatními silničními jezdci, pak je nejlepší volbou právě silniční kolo. Jen to vám umožní se plně seznámit s cyklistikou.

Gravelová a silniční kola mají mnoho společného. Jejich příslušenství, komponenty lze použít z jednoho typu kola na druhé. Jak už to však bývá, ďábel se skrývá v detailech. A těmi detaily je geometrie. Silniční kolo, dokonce i takové, jako je kolo endurance, nutí jezdce, aby zaujal trochu agresivnější pozici. Díky tomu se snadněji překonává odpor vzduchu a dosahuje vyšší rychlosti. Díky použitým pneumatikám, které jsou téměř bez vzorku a dobře si poradí i na tvrdém asfaltu.

Gravelové kolo je trochu jiná káva. Kola se liší především tím, že jsou určeny pro jízdu v terénu, jsou o něco stabilnější a umožňují zaujmout uvolněnější pozici. Mají také více montážních otvorů, které umožňují připevnit další brašny nebo různé doplňky, jako jsou například blatníky. Jsou přizpůsobené i pro montáž širších pneumatik. Většina silničních kol neumožňuje montáž pneumatik o šířce větší než 30 milimetrů. Gravelové kolo umožňuje použit mnohem širší pneumatiky a pokud zvolíte 27,5 palcová kola, můžete použít i pneumatiky pro MTB!

Jak si vybrat silniční kolo podle svojí výšky

Výběr prvního silničního kola je pro mnoho lidí tak trochu neznámou. Na internetu existuje spousta příruček, které vám pomohou při rozhodování, ale často se jedná o informace, které je obtížné použít, zvlášť pokud nevíte, na co si dát pozor. Pomoci si můžete službami jako je bikefitting, kdy si na speciálním kole můžete ověřit, zda vám bude vyhovovat konkrétní velikost rámu.

Ne všechna bikefitgingová studia však takovou možnost nabízejí. Proto se stejně jako v případě výběru oblečení u silničních kol používají velikosti od XS po XL, někdy zaměnitelně s číslováním v rozmezí 48 až 64 (nebo jiným). Jak si vybrat silniční kolo v KROSS? Vaše výška je hlavním parametrem. Stačí ji porovnat s tabulkou na stránce příslušného modelu, a hned bude výběr velikosti rámu jednodušší.

To Top