Dětské sedačky

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
7 položek

Cyklistické sedačky

Chcete vzít své dítě na projížďku na kole, ale je ještě příliš malé na samostatnou, mnohakilometrovou jízdu? Řešením mohou být cyklistické sedačky. Dítě může strávit cestu s rodičem, nezávazně si s ním popovídat a v případě potřeby na chvíli zavřít oči, aby si trochu odpočinulo.

Jakou cyklosedačku si vybrat

Při výběru dětské cyklosedačky musíte dbát především na její bezpečnost. Sedačka by měla mít bezpečnostní pásy a stabilní podpěry noh. Vyplatí se také zajistit nožičky dítěte pomocí popruhů.

Cyklistické sedačky montované za zadním nosiči jsou velmi oblíbené - toto řešení  dítěti umožňuje volně konverzovat s rodičem. Zajišťuje také větší bezpečnost pro děti. Zároveň poskytuje stabilní oporu pro záda. Druhým typem je cyklosedačka montovaná na řídítka. Je to rozhodně méně oblíbené řešení, ale má také řadu výhod. Nejdůležitější z nich je schopnost rodiče pozorovat chování dítěte a v případě potřeby dát batoleti něco k jídlu nebo pití.

Kdy je možné přepravovat dítě v cyklosedačce?

Každé batole se vyvíjí jiným způsobem, takže je na rozhodnutí rodiče, kdy bude dítě připraveno na jízdu v cyklosedačce. Nejdůležitější však je, aby se dítě dokázalo samostatně posadit a udržet správné držení těla. Odborníci proto říkají, že dítě lze přepravovat na krátké vzdálenosti již od 9. měsíci života. Je také na místě připomenout, že dítě by již mělo mít správně vyvinuté krční svaly, které nebude hlava s helmou přetěžovat.

Pokud jde o horní hranici, do kdy může dítě jezdit v cyklosedačce, žádná taková hranice není. Obvykle je stanovena výrobcem, který udává hmotnostní rozsah, který je sedačka schopna vydržet.

To Top