Nosiče

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
3 položek

Nosiče na kolo

Chcete na svém kole převážet více věcí? Stačí si pořídit nosič na kolo, díky kterému se převážení dalších věcí, nákupů a mnoho dalších věcí výrazně zjednoduší. Mnoho lidí si pořád myslí že nosiče na kola jsou hlučné, velké krabice, které pamatují ještě 20. století. Technologie šla naštěstí výrazně dopředu a tak dnešní nosiče jsou lehké, snadno se montují a hlavně nedělají takový rámus při každém nárazu.

Nosič na kolo je nejen skvělým řešením, jak převážet důležité věci v práci nebo nákupy po cestě domů. Jedná se také o příležitost, jak popustit uzdu své fantazie a osvobodit se od neustálého bloudění prstem po mapě. Připevněte brašny na nosič, nastavte svůj cíl na mapě a vydejte se na nezapomenutelný výlet na kole. Klidně se vydejte na jeden, dva dny nebo dokonce na celý týden. Poznávejte svou zemi pomocí řídítek kola, užijte si možnost přenocovat pod širým nebem a stolovat uprostřed lesa. To je zážitek, který nenahradí ani ten nejlepší all inclusive zájezd.

Podle čeho si vybrat nosič na kolo

Výběr nosiče kola závisí hodně na tom, jaký typ kola vlastníte. Bohužel ne na každé kolo si jej snadno a rychle namontujete. Na některé se to dokonce absolutně nedoporučuje. Začněme však tím, podle čeho si vybrat nosič na kolo. Nejdůležitějším kritériem je tedy typ kola:

  • Trekingová a městská kola – u těchto kol je montáž velice snadná. Skoro všechny modely mají předpřipravené otvory pro montáž nosiče. Díky tomu je uchycení velice pevné a během jízdy po nerovném terénu prakticky nehlučné. Trekingová a městská kola jsou tedy nejlepší volbou pro montáž nosiče na kolo.
  • Gravel kola – v případě gravelových kol existují dvě možnosti montáže a to v závislosti na výrobci, který na kole buď vytvořil nebo nevytvořil montážní otvory. Pokud ano, tak je to jednoduché, vyberte si nosič s tímto typem uchycení. Pokud naopak takové otvory nemá, řešením by se mohl stát nosič, který lze umístit na sedlovku. Není to sice tak spolehlivé řešení jako v případě montáže přímo na rám, protože se může nosič při jízdě malinko hýbat. Nevejde se do něho tolik těžkých věcí a v neposlední řadě se musíte také ujistit, že je vybaven hliníkovou sedlovkou. Karbonová sedlovka by totiž nemusela vydržet dodatečné zatížení a jednoduše by se mohla zlomit.
  • Závodní kola – silniční, horská nebo časovkářská - nejsou určena k montáži na nosiče. Tato kola mají konstrukci obvykle přizpůsobenou nějakému zatížení a jsou už předem určena pro konkrétní cíle. Montáž nosiče by tedy u těchto kol mohl způsobit, že jízda na nich už nebyla tak pohodlná a v určitých momentech by dokonce mohla být i velice nebezpečná!
To Top