Městská

Filter by
Zobrazení Mřížka Seznam
Produkty 1-12 z 52

Městská kola KROSS a Le Grand

Na co si dát pozor při koupi městského kola?

Ideální kolo do města? Samozřejmě, že jde o městské kolo. Na co si však dát při nákupu městského kola pozor? Nejdůležitější by měla být jeho funkční a estetická stránka. Městské kolo by mělo usnadnit nejen cestování, ale i každodenní povinnosti. Při správném výběru doplňků, jako jsou cyklistické brašny nebo různé druhy tašek, může kolo úspěšně nahradit skoro i automobil. Získáte tak zpět čas, který jste dříve ztráceli stáním v dopravních zácpách během dopravní špičky.

Dalším důležitým prvkem při výběru městského kola by měl být jeho pohon. Čím méně komplikovaný, tím lépe. Zajímavým řešením je proto planetový náboj, který nahrazuje klasickou přehazovačku. Stejně jako v případě klasické přehazovačky nabízí několik převodů, na rozdíl od ní však nevyžaduje téměř žádnou údržbu a je třeba ji servisovat jednou za několik desítek tisíc kilometrů. Pro mnoho městských kol to znamená, že vůbec nebude nutné s nimi navštěvovat servis a jen bude občas potřeba namazat řetěz.

Navzdory všeobecnému přesvědčení nejsou odpružené vidlice u městského kola nutné. Jízda na nich může být o něco pohodlnější, ale také se tím výrazně zvýší hmotnost kola, což může ztížit zdolávání kopců a přenášení kola. Zvlášť pokud bydlíte v paneláku. Ocelová vidlice funguje stejně dobře jako tlumič - účinně tlumí vibrace způsobené jízdou po nejrůznějších nerovnostech. Pomoci mohou i správné pneumatiky.

Holandské kolo – ideální volba do města?

Holandské kolo, známé také také jako městské kolo, je skvělou volbou do města. Bylo vytvořeno pro pohodlnou jízdu na krátké vzdálenosti, takže jízda na něm nezpůsobuje nadměrnou únavu. Četné příslušenství, kterým je vybaveno, a správně zvolený pohon se speciální ochranou, která zabraňuje našroubování oblečení do řetězu, z něj dělají perfektní kolo pro jízdu ve městě!

Právě tento aspekt ochrany oblečení proti poškození je velmi důležitým prvkem městského kola. Bez obav na něm můžete jezdit v trochu volnějším oblečení. Chránič pod řetěz - jak je uvedeno výše - zajistí, že řetěz nepoškodí kalhoty, šaty nebo dlouhé sukně. Blatníky ochrání oblečení, aby voda stříkající od kol a při projíždění kalužemi nepostříkala vaše oblečení. Ideální volba do každého počasí!

Některá městská kola jsou také vybavena integrovanými světly - napájenými bateriemi nebo klasickým dynamem. Díky tomu se nebudete muset bát vracet se domů pozdě večer – kolo se postará o vaši viditelnost na silnici. Stačí vyrazit a užít si osvětlené cesty a ulice.

To Top