Esker 4.0


As low as 36 590,00 Kč
Posledních %1
SKU
KREK4Z28X19M004219-9494
14denní záruka vrácení peněz
Rychlé a bezpečné doručení
Místo pro odběr kola
Kolo je připraveno k jízdě

KROSS ESKER 4.0

Ocelový rám kola je klasika a podle nás je ocel jedním z nejlepších materiálů pro výrobu unikátního štěrkového kola. Právě proto vzniklo naše gravelové kolo KROSS Esker 4.0, které je nejenom odolné, ale také velice stylové. Mimochodem, každý ví, že bikepacking není jen módní výstřelek, to je životní styl. KROSS Esker 4.0 byl vytvořen, s myslí o bezpečném a pohodlném dosažení všech vašich cílů. Bez ohledu na to, zda se jedná o cílovou pásku velkého závodu jako je např. Wisla 1200 nebo normální výpravu do neznámých končin.
KROSS Esker 4.0 v roce 2022 je pokračováním myšlenky, kterou jsme se řídili u předchozích verzí tohoto kola. Kolo má nový, odolnější lak, stejně jako vylepšený pohon. Vylepšili jsme také mnoho malých, neviditelných detailů, které zlepší váš komfort při jízdě na jakémkoli typu povrchu. Jsme si jisti, že nová verze tohoto kola bude stejně, ne-li ještě úspěšnější než ty předchozí.


PRYČ OD CIVILIZACE

Když jsme začínali navrhovat tento model kola, dali jsme si za cíl vytvořit kolo, které bude mít hodně společného s klasikou a zároveň bude obsahovat moderní řešení. Nejen proto jsme pro vytvoření rámu a vidlic zvolili ocel Cro-Mo. Tento materiál totiž dokáže mnohem lépe tlumit veškeré vibrace. Ocel je totiž vedle drahého karbonu materiálem s nejvyšší schopností pohlcovat vibrace. Jízda i na tuhém kole z ocelových trubek je prostě mnohem příjemnější. Ocelový rám není tak tuhý jako hliníkový rám, ale může se odvděčit jinými vlastnostmi. Díky své životnosti a odolnosti proti poškození nám umožnil mimo jiné vytvořit montážní otvory pro láhev s vodou, zadní nosič nebo brašny. Lze je umístit téměř kdekoliv na rám nebo vidlice, bez toho abyste se museli bát, že dojde k poškození rámu, který jsme nechali nalakovat například do stylové khaki barvy. Pro zajištění trvanlivosti nátěru jsme se rozhodli pro práškové lakování.


OVĚŘENÉ KOMPONENTY

Jako vhodný doplněk jsme v kole KROSS ESKER použili komponenty řady Shimano Tiagra v KROSS ESKER doplněné o mechanické kotoučové brzdy TRP Spyre-C. Rozhodli jsme se také použít kliku FSA Omega s externími ložisky středového složení, proto aby by bylo možné snadněji udržovat pohon a ještě efektivněji přenést vaši sílu na pohon. Kotoučové brzdy TRP Spyre-C poskytují krátkou brzdnou dráhu a díky mechanické konstrukci brzdového třmenu není potřeba složitý servis v případě poruchy na cestě. Pro výrobu kol jsme zvolili 28palcové ráfky WTB ASYM, které jsme umístili na náboje Shimano Deore M6000. Ráfky jsou uzpůsobeny pro systém tubeless. Pláště WTB Resolute mají pro změnu šířku 42 milimetrů. O pohodlnou jízdu i na těch nejdelších trasách se stará sedlo WTB Sport Volt.

 

 

 

Více informací
Materiál rámu OCEL
VIDLICE CROMO STEEL
POVRCHOVÁ ÚPRAVA LAKU lesk
ZADNÍ PŘEHAZOVAČKA SHIMANO TIAGRA 4700
Přehazovačky SHIMANO TIAGRA 4700
PŘEDNÍ PŘEHAZOVAČKA SHIMANO TIAGRA 4700
Kliky FSA OMEGA
GRIPY FIZIK TERRA MICROTEX
ZADNÍ BRZDY TRP SPYRE-C
Přední náboj SHIMANO DEORE M6000
Středová složení FSA MEGAEXO BB-4000
Řetěz SHIMANO HG54
Ráfky WTB ASYM IP23 TCS
Zadní náboj SHIMANO DEORE M6000
Dráty výpletu kola SAPIM
Sedlo WTB VOLT SPORT
BRZDOVÉ KOTOUČE SHIMANO RT30 (160)
HLAVOVÉ SLOŽENÍ FSA T-848
Počet převodů 20
Rozsah kazety / volnoběžky 11-34T
KAZETA/VOLNOBĚŽKA SHIMANO HG500
Kolekce 2022
Gripy FIZIK TERRA MICROTEX
Pohlaví Unisex
Záruka Doživotná záruka
Napište nám
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme co nejdříve.
ESKER 7.0 Předchozí ESKER 7.0
Napište svou recenzi
Zadejte hodnoceníEsker 4.0
To Top